top of page

HISTORIE

Vítejte v sekci "Historie", zde se dozvíte něco o tom, jak jsme vznikli.

2016-2024

Ahoj!
Jsme tým pocházející z Pardubic, kde se odehrává také drtivá většina našich akcí. Naše zkušenosti sahají více než 11 let zpět, ale jako WarField zde působíme téměř 8 let a na svém kontě máme k dnešnímu dni přes 110 airsoft akcí (01/2024).
   Máme vlastní herní areál „Hladíkov, WarField CQB“, který se nám podařilo dostat do správy v roce 2016 a je rovněž naší hlavní základnou. Vyskytuje se zde několik budov ať už otevřených nebo s místnostmi , dále ruiny budov, mezi kterými se dá výborně krýt a v neposlední řadě spousta překážek pro vylepšení herních zážitků. Nakonec k prostoru přiléhá obrovský rovinatý les s různorodým porostem, ve kterém jsou rovněž vybudovány různé základny a překážky pro hru.
   Přesto, že máme vlastní prostory, tak v rámci roku využíváme ještě další 3-4 místa, kde se naše akce konají a to proto, aby měli hráči postaráno o pestrost a rozmanitost.
   V každém roce vydáváme náš kalendář airsoft akcí s obsahem od větších - scénářových her, přes turnajové nebo menší akce, které se zaměřují třeba jen na pistole nebo manuálky, ovšem vždy s nějakou příběhovou linkou. Akce stavíme tak, aby si u nás vybral každý hráč dle své chuti a priorit.
    Naše akce navštěvuje od 40 do cca 160 hráčů, dle typu akce s ročním průměrem 80 hráčů / akce.  Takže můžeme konstatovat že se nám daří a jsme rádi, že se u nás hráčům líbí.
V průběhu roku se také věnujeme vzájemným spolupracích v komunitě nebo poskytnutí prostoru pro ostatní týmy k jejich tréninkům nebo akcím.
   Určitě stojí za zmínku naše vedlejší aktivita, kterou jsou Paintball akce, ArcheryWars a Survival Games, které poskytujeme i pro širokou veřejnost.
   Komunita airsoftu je pro nás velmi důležitá, snažíme se tu být pro všechny nejen v okolí, ale také pro všechny hráče z celé ČR. Proto jsme rádi, že jsme od roku spoluzakladateli Českého airsoftového svazu, kde máme jasný cíl - posunout airsoft na další úroveň!

Zdravíme všechny hráče a těšíme se na jejich návštěvu.
Tým WarField
www.warfieldpce.cz
IG: @warfieldpce
FB: facebook.com/warfieldpce
Galerie akcí: warfieldpce.rajce.net

 

2010-2016

Kořeny našeho týmu WarField - Pardubice Events sahají až do roku 2010, kdy jsme s hráči z Pardubického kraje začali hrát airsoft na různých lokalitách. Tehdy to byly spíše lokální potyčky.

Právě v tomto roce Danny uspořádal svou první scénářovou akci s názvem "POMSTA", navazující na scénář jiného airsoftového kolegy. Z této akce se postupem času vyvinuly airsoftové akce PILOT, jak je znáte dnes (akce se pak opakovala 1-2x).

  Po této akci se několik nejbližších hráčů rozhodlo založit tým. Zakladatelé byli Danny a jeden "airsoftový kolega". Začali jsme pod názvem East Side Marine Corp., ale ten se neuchytil, a tak jsme zvolili název Bulldogs U.S.M.C. Tým začal s cca 6 aktivními hráči, postupně se k nim přidávali další. V nejúspěšnějším období jsme měli partu 14 hráčů, ale časem se počet ustálil na 6-8 členech. Někteří odešli, někteří byli vyhozeni kvůli nedostatečné aktivitě. Nakonec došlo k ukončení fungování týmu k 1. říjnu 2012 kvůli kolísající aktivitě.

  Současně s tím si Danny udělal menší pauzu od airsoftu. Ke konci prázdnin 2013 jsme vymýšleli narozeninovou akci pro kamaráda, při které vznikla myšlenka na vytvoření nového týmu. Danny začal fungovat v týmu UnitedMarines, který se postupně začal věnovat i pořádání airsoft akcí.

  V průběhu roku 2015 vznikla myšlenka rozšířit pole působení týmu, zejména v oblasti ArcheryWars. V květnu 2016 byl oficiálně představen projekt WarField - Pardubice Events ostatním členům "UM". Původní plán nezávislého fungování obou projektů nefungoval, a tak se na zářijové poradě Danny s ostatními členy dohodl, že UnitedMarines opustí a každý bude tvořit své zájmy.
 

Dne 30. září 2016 Danny oficiálně ukončil svou činnost v týmu UnitedMarines. Od 1. října 2016 začalo oficiální nezávislé fungování týmu WarField - Pardubice Events, který dodnes organizuje propracované scénářové akce, jak airsoftové, tak paintballové, a pořádá také akce ArcheryWars a Survival Games.

bottom of page